De cursus OR en het OR jaarverslag maken heeft het volgende programma:
Voor de cursus
Je ontvangt vooraf een schriftelijke vragenlijst. De trainer kan hiermee beter inspelen op jouw situatie en jouw vragen.
De cursus
9.30 Ontvangst met koffie en thee
Informeel kennismaken in een ongedwongen sfeer, ervaringen uitwisselen
10.00 De start van de cursus
We beginnen de cursus met een korte inventarisatie, waarbij we de vragen, problemen en wensen van alle deelnemers op een rij zetten. Daarna staan we stil bij de noodzaak van een OR jaarverslag. Wat is er geregeld in het Wet op de ondernemingsraden en wat staat hierover in het OR reglement? Heb je een budget voor het maken van een jaarverslag?
Kans of corvee?
Voor veel OR’en is het jaarverslag een jaarlijkse last die vaak op de schouders van de (ambtelijk) secretaris neerkomt. We staan stil voor wie het jaarverslag bedoeld is en welk doel het jaarverslag bij jou heeft. We maken een doelgroep analyse. Als dat duidelijk is, kan je aan de slag. We bespreken de mogelijkheden om tijd te besparen.
Lunchpauze
Inspiratie opdoen bij andere ondernemingsraden
Veel OR’en vinden opnieuw het wiel uit. Dat is vaak niet nodig. Kijk bijvoorbeeld de jaarverslagen van andere ondernemingsraden. Je bespreekt in kleine groepen enkele jaarverslagen en je let op de inhoud van het jaarverslag, de presentatie van de OR, de koppen, het gebruik van foto’s, de vormgeving, het formaat en andere opvallende zaken. Je zet voor jouw jaarverslag de hoofdthema’s op een rij en je maakt een opzet voor jouw jaarverslag.
Aantrekkelijk schrijven
Tot slot ga je aan de slag met het schrijven van jouw OR jaarverslag. Je krijgt tips voor een aantrekkelijke schrijfstijl.
16.00 Einde programma
Boeken
Bij deze cursus maken we gebruik van het Praktijkboek OR en achterbancommunicatie
Trainer
Deze cursus wordt gegeven door een ervaren trainer
Maatwerk
Als je deze cursus met jouw eigen OR wilt volgen dan is dat natuurlijk mogelijk. De OR Academy kan deze cursus met dit programma op het moment dat het jou schikt op de door jou gewenste locatie verzorgen. Het is ook mogelijk om het programma helemaal aan te passen op jouw wensen. De cursus kan dan bijvoorbeeld uitgebreid worden met onderwerpen die in jouw organisatie spelen. Neem hiervoor contact op met een adviseur en we helpen jou graag verder (telefonisch 085 – 0432268 of via de e-mail info@or-academy.nl).